توالت فرنگی ها با توجه به محل نصب آنها به دو دسته تقسیم می گردند.

1.دیواری:این توالت فرنگی ها بر روی دیوار نصب می گردند و به آنها وال هنگ می گویند.بنابراین زیر آنها با زمین فاصله دارد و این از بزرگترین حسن این نوع  فرنگی محسوب می شود.خروجی فاضلاب وال هنگ ها به دیوار است.بنابر این آن ها را در صورتی می توان نصب کرد. که قبل از پروسه کاشیکاری بدنه و کف سرویس لوله فاضلاب فرنگی را در دیوار قرار داد. و استراکچر وال هنگ را در جایگاه نصب وال هنگ بر روی دیوار نصب کرد.

وال هنگ
توالت فرنگی دیواری

2.توالت فرنگی های زمینی:این فرنگی ها بر روی زمین نصب می شوند. وخروجی فاضلاب آنها به کف زمین است.نوع تخلیه در آنها بسیار متفاوت است(در خصوص اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجه کنید). همچنین در نوع آکس تخلیه(فاصله از مرکز خروجی تخلیه فرنگی تا دیوار) بسیار متفاوتند.که توصیه می گردد قبل از هر خریدی به آن توجه کنید.توجه داشته باشید آنها در سه درجه 1و 2 و 3 تولید می گردند.که البته درجه آنها در نوع تخلیه آنها تاثیری ندارد. فقط کیفیت رنگ و لعاب آنها کمی متفاوت است.

توالت فرنگی مدل آویسا

شرکت چینی کرد در سال 1362 تاسیس گردیده و از قدیمی ترین شرکت ها در زمینه تولید چینی بهداشتی ساختمان است. و از جمله محصولات آن توالت های فرنگی زمینی و وال هنگ می باشد.که در مدل ها،ابعاد و آکس های مختلف تولید می گردد.این شرکت از سال 2008 دارای استاندارد iso9001 (سیستم مدیریت کیفیت) و همچنین گواهینامه کیفیت رعایت الزامات اتحادیه اروپا می باشد.

شرکت چینی مروارید از سال 1368 در صنعت چینی آلات بهداشتی ساختمان فعال است و این شرکت نیز از قدیمی ترین شرکت ها در این زمینه است.شرکت مروارید دارای استاندارد های ISO9001،ISO14001 واستاندارد CE اروپا می باشد.

خوب جهت خرید توالت فرنگی اولین سوالی که برای ما پیش می آید این است که بهترین توالت فرنگی کدام است؟

توجه داشته باشید هیچ فردی نمی تواند یک فرنگی را به عنوان بهترین و یکی را به عنوان بدترین معرفی کند.چرا که توالت های فرنگی دارای آکس ها ،سیستم تخلیه و ابعاد متفاوتی هستند.ممکن است آقا یا خانم X یک فرنگی را به عنوان کالای بسیار مطلوب به شما معرفی کند.اما اندازه آکس فرنگی یا ابعاد آن و یا حتی سیستم تخلیه آن با محلی که شما می خواهید فرنگی خود را نصب کنید متناسب نباشد.پس بهترین حالت برای تشخیص بهترین فرنگی این است ابعاد و مشخصات محل نصب را مشخص کنیم سپس  مشخصات فنی توالت های فرنگی را برسی کرده تا بتوانیم بهترین فرنگی را برای خود انتخاب کنیم.البته لازم به ذکر است که شرکت های زیادی در تولید این محصول فعالیت دارند که با خواندن رزومه کاری آنها می توان برترین را برگزید.

شما می توانید با مراجعه به هر محصول،قیمت و مشخات فنی همراه با تصویر توالت فرنگی و همچنین توضیحات آن محصول را مشاهده فرمایید.