دسته‌بندی نشده

نکاتی کلیدی در هنگام نصب موتور کولر

موتور کولر موتوژن

نکات مهم نصب موتور کولر

اگر تصمیم دارید موتر کولر را خودتان نصب کنید باید به چه نکاتی دقت کنید؟ جهت نصب حتما به نکات مهم نصب موتور کولر توجه کنید.

— بر روی پوسته موتور کولر توجه کنید. قسمتی از آن صاف و قسمتی از آن داری سوراخ های متعدد است. لزوما در موقع نصب ، دینام را بصورتی بر روی پایه ها قرار دهید، که قسمت صاف در بالا قرار گیرد.

تصویرموتور کولر جهت نصب

زیرا ممکن است، آب بر روی موتور پاشیده شود و اگر قسمت سوراخ دار، در بالا قرار گیرد آب به قسمت سیم پیچ رفته و موتور بسوزد.

قبل از نصب موتور کولر حتما به این مسئله توجه کنید. به چه دلیل موتور کولر قبلی سوخته است؟ لزوم توجه به این سوال، رفع نقصی در کولر است که شاید شما متوجه آن نباشید. و ممکن است این نقص باعث سوختگی موتور کولر نوی شما شود، که مشغول نصب آن هستید،بنا بر این به نکات زیر دقت کنید.

چهار نکته مهم 

1.حتما قبل از نصب یاتاقان های کولر خود را تست کنید. جهت تست شما بایستی، با دست فولی پایین را بچرخانید اگر راحت و با انگشت چرخید مشگلی نیست. اما اگر سفت بود، حتما یا با روغن کاری یا تعویض یاتاقان مشگل را برطرف کنید. در غیر این صورت زمان کار کردن کولر به دینام شما فشار می آید و باعث سوختن مجدد آن می شود. بهتر است حداقل ماهی یک بار یاتاقان های کولر را روغن کاری کنید.

2.حتما  بعد از نصب موتور، تسمه کولر خود را چک کنید. زیرا ساختار دینام کولر به گونه ای است که دو سر شفت موتور، در داخل دو عدد بوش می چرخد. بنابراین اگر تسمه سفت باشد فولی شفت دینام را به سمت پایین میکشد و این باعث خوردگی بوش های دینام می گردد. و در اثر این خوردگی بوش های دینام گشاد می شود و نهایتا جام کردن دینام و سوختن آن می شود.پیشنهاد می کنیم جهت سرویس و روغن کاری موتور کولر و یا تعویض در کاسه های موتور کولر حتما فیلم های آموزشی زیر را ببینید.

3.در زمان نصب موتور کولر، دقت کنید جهتی از دینام که صاف است و سوراخ ندارد، در قسمت بالا قرار گیرد چرا که اگر آب بر روی موتور ریخت به داخل دینام نرود.

4.در آخر قبل از این که درب کولر را ببنید. درب وسط را باز بگذارید و پمپ آب را روشن کنید و داخل کولر را چک کنید، که در حین کار آبریزی بر روی موتور نداشته باشد.

در صورتی که نکات بالا را رعایت کنید هیچ گاه دچار مشگل نخواهید شد.

قیمت موتور های کولر

توضیحات بالا بصورت کلی در مورد تمامی موتور های کولر بود. در صورت تمایل جهت اطلاع از قیمت موتور های کولر و توضیحات انحصاری هر محصول، می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

بازگشت به لیست

10 نظر در “نکاتی کلیدی در هنگام نصب موتور کولر

 1. A,m گفت:

  سلام تشکر میکنم از توضیحاتتون با استفاده از این سایت تونستم خیلی راحت موتور کولرم و عوض کنم و احتیاجی به تعمیر کار نداشتم

  1. kala گفت:

   سلام خوشحالیم از این که مفید بوده و سپاس به خاطر لطف شما

 2. نصیبه گفت:

  سپاس بیکران از اینکه وقت گذاشتین و این مطالب رو جمع آوری کردین.ممنون از سایت خوبتون

 3. اعظم گفت:

  سلام ویدیویی که در آپارات گذاشتید خیلی آموزنده بود
  ممنون

 4. Mary گفت:

  ممنون ار اطلاعات، اگه امکان داره باز ویدئوهای آموزشی بگذارید 🙏🏻

 5. وهابی گفت:

  سلام خواستم ازتون تشکر کنم ، نکاتی که در مورد نصب دینام کولر قرار دادین خیلی تونست کمکم کنه و کارم رو راه بندازه .

 6. محمد گفت:

  فیلم های آموزشی مفید بودند. از مجموعه مهد کالا برای گسترس آموزش فنی عمومی متشکرم.

 7. واقعا عالی بود ممنون از لطفتون تشکر ویژه وارزوی سلامتی و موفقیت در اداره امور زندگی درکمال رضایت خداوندی رامسئلت دارم.خیرخدا درمسیررضایت خلق خداست،که قدرمطلق نصیب شماست

  1. kala گفت:

   سلام ممنونم امیدوارم همیشه پاینده باشید

دیدگاهتان را بنویسید