تصویر شیر ظرفشویی

نکات کلیدی و مهم شیرالات

نکات کلیدی و مهم شیرالات 

نکات کلیدی و مهم شیرالات چیست ؟تقریبا این سولاتی است که هنگام خریدن شیرآلات از خود می پرسیم.

صرف نظر از مدل کیفیت شیر آب به آلیاژ فلز استفاده شده در هنگام ساخت و کیفیت قالب ریخته گری آن و کیفیت آبکاری سطح رویه فلز بستگی دارد.جنس شیر الات بایستی از برنج باشد ولی متاسفانه در حال حاضر به دلیل پایین آوردن قیمت و تولید شیر ارزان، برخی شرکت ها(عمده این شرکت ها چینی می باشند) از برنج استفاده نمی کنند. بنابر این هر گاه شیر نیاز به تعمیر پیدا کند در هنگام تعمیر عمدتا قطعات آن می شکنند و به ناچار مجبور به تهیه مجدد شیر خواهید شد.خوب حالا سوال این است که چگونه تشخیص دهیم؟تنها راه تشخیص این نکته وزن و چگالی شیر است.کافی است شیر را در دست بگیرید و وزن شیر را با شیر های تقریبا هم حجم مقایسه کنید شیر آب های با آلیاژ متفرقه چگالی کمتری دارند.

از لحاظ آبکاری ظاهر و حالت شیر گویای کیفیت آبکاری آن است.خوب می بینیم که بهتر است بدانیم که نکات کلیدی و مهم شیرالات چیست

خوب حالا شیر آب را خریدید چند نکته را جهت نگهداری آن در نظر داشته باشید

1.هیچ گاه برای شستوشوی شیرآلات از تمیز کننده هایی مانند جرم گیر ها وسفید کننده ها استفاده نکنید.زیرا هر چقدر که آبکاری شیر خوب هم باشد ان را کدر و سیاه می کند فقط با آب و ریکا یا آب و سرکه آن را شستشو کنید.

2. حتما از شیر پیسوال فیلتر دار استفاده کنید.

3.هیچ گاه به شیر ضربه نزنید خصوصا در ناحیه اهرم شیر زیرا که کارتریج تمام شیر های اهرمی پلاستیکی است .

روش تعمیر شیرالات اهرمی

قسمت اول: تعویض کارتریج

موتور کولر موتوژن

نکاتی کلیدی در هنگام نصب موتور کولر

نکات مهم نصب موتور کولر

اگر تصمیم دارید موتر کولر را خودتان نصب کنید باید به چه نکاتی دقت کنید؟ جهت نصب حتما به نکات مهم نصب موتور کولر توجه کنید.

— بر روی پوسته موتور کولر توجه کنید. قسمتی از آن صاف و قسمتی از آن داری سوراخ های متعدد است. لزوما در موقع نصب ، دینام را بصورتی بر روی پایه ها قرار دهید، که قسمت صاف در بالا قرار گیرد.

تصویرموتور کولر جهت نصب

زیرا ممکن است، آب بر روی موتور پاشیده شود و اگر قسمت سوراخ دار، در بالا قرار گیرد آب به قسمت سیم پیچ رفته و موتور بسوزد.

قبل از نصب موتور کولر حتما به این مسئله توجه کنید. به چه دلیل موتور کولر قبلی سوخته است؟ لزوم توجه به این سوال، رفع نقصی در کولر است که شاید شما متوجه آن نباشید. و ممکن است این نقص باعث سوختگی موتور کولر نوی شما شود، که مشغول نصب آن هستید،بنا بر این به نکات زیر دقت کنید.

چهار نکته مهم 

1.حتما قبل از نصب یاتاقان های کولر خود را تست کنید. جهت تست شما بایستی، با دست فولی پایین را بچرخانید اگر راحت و با انگشت چرخید مشگلی نیست. اما اگر سفت بود، حتما یا با روغن کاری یا تعویض یاتاقان مشگل را برطرف کنید. در غیر این صورت زمان کار کردن کولر به دینام شما فشار می آید و باعث سوختن مجدد آن می شود. بهتر است حداقل ماهی یک بار یاتاقان های کولر را روغن کاری کنید.

2.حتما  بعد از نصب موتور، تسمه کولر خود را چک کنید. زیرا ساختار دینام کولر به گونه ای است که دو سر شفت موتور، در داخل دو عدد بوش می چرخد. بنابراین اگر تسمه سفت باشد فولی شفت دینام را به سمت پایین میکشد و این باعث خوردگی بوش های دینام می گردد. و در اثر این خوردگی بوش های دینام گشاد می شود و نهایتا جام کردن دینام و سوختن آن می شود.پیشنهاد می کنیم جهت سرویس و روغن کاری موتور کولر و یا تعویض در کاسه های موتور کولر حتما فیلم های آموزشی زیر را ببینید.

3.در زمان نصب موتور کولر، دقت کنید جهتی از دینام که صاف است و سوراخ ندارد، در قسمت بالا قرار گیرد چرا که اگر آب بر روی موتور ریخت به داخل دینام نرود.

4.در آخر قبل از این که درب کولر را ببنید. درب وسط را باز بگذارید و پمپ آب را روشن کنید و داخل کولر را چک کنید، که در حین کار آبریزی بر روی موتور نداشته باشد.

در صورتی که نکات بالا را رعایت کنید هیچ گاه دچار مشگل نخواهید شد.

قیمت موتور های کولر

توضیحات بالا بصورت کلی در مورد تمامی موتور های کولر بود. در صورت تمایل جهت اطلاع از قیمت موتور های کولر و توضیحات انحصاری هر محصول، می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

نکاتی که باید در هنگام خرید توالت فرنگی بدانید

تصویری از توالت فرنگی

با توجه به تنوع مدل های موجود در بازار بهترین راه برای یک خریدکردن صحیح، داشتن اطلاعات می باشد که متاسفانه معمولا هیچ کدام از این اطلاعات را فروشندگان به مشتری ها نمی دهند پس بهتر است بدانیم.خوب حالا چه چیزی را باید بدانیم؟

مهمترین نکات توالت فرنگی

توالت فرنگی ها از چند لحاظ با یکدیگر متفاوت اند. به نظر شما بهترین توالت فرنگی کدام است.

• نوع تخلیه •

 مهم ترین نکات در توالت های فرنگی نوع تخلیه آن می باشد. به یاد داشته باشید راحتی در حین استفاده از هر چیزی مهم تر است. فرض کنید  توالت فرنگی ای خریده اید که تخلیه آن به سختی انجام می شود تصور کنید چه عذابی به شما می دهد توالت های فرنگی از لحاظ نوع سیستم تخلیه متفاوت می باشند.

انواع سیستم های تخلیه توالت های فرنگی

1. سیستم تخلیه گردابی(vortex) :در این نوع سیستم تخلیه همان طور که از اسم آن پیداست تخلیه بصورت گرداب می باشد.یعنی با فشردن دکمه تخلیه آب از مخزن آب با نیروی ثقل وارد کاسه توالت فرنگی می گردد و به صورت گرداب به قسمت تخیلیه فرنگی می رود .معمولا مسیر تخلیه آب دراین مدل توالت های فرنگی بین 8 تا 10 سانتیمتر می باشد. بنا براین گرفتگی مسیر تخلیه آنها در اثر افتادن دستمال یا سایر موارد نسبت به فرنگی های دیگر کمتر است. تخلیه در این سیستم با صدای کمتری انجام می گردد فقط تنها مشگل فرنگی های با این نوع سیتم تخلیه مصرف زیاد آب و زمان تخلیه بشتر نسبت به سایر فرنگی ها می باشد.

2.سیستم تخلیه آبشاری یا ریزشی(wash down):در این نوع ازسیستم، دور تا دور بالای لگن توالت(زیر قسمت نشینمن گاه) سوراخ های تعبیه شده که در هنگام تخلیه ،آب بصورت آبشار به داخل توالت پاشیده می شود که باعث تخلیه می شود.در این روش، تخلیه همراه با مصرف زیاد آب و صدای تخلیه بالا می باشد. در این نوع از سیستم تخلیه، گرفتگی مسیر تخلیه نادر است و همچنین مسیر خروجی این فرنگی ها هم معمولا بین 8 تا 10 سانتیمتر می باشد و تقریبا می توان گفت این نوع از سیستم تخلیه را بیشتر در فرنگی های دو تیکه می توان مشاهده کرد

3.سیستم تخلیه واتر جت(water jet): این سیستم تخلیه تلفیقی از دو سیتم گردابی و ریزشی می باشد وتلفیق این دو روش باعث قدرت تخلیه بهتر و مصرف کمتر آب شده است.

4.سیستم تخلیه توربوجت: تقریبا می توان گفت سیستم توربو جت آپدیت شده سیستم واتر جت می باشد، بدین شکل که در این سیستم علاوه بر سیستم شوتینگ در ته کاسه در بالای کاسه نیز دو کانال جهت تخلیه آب قرار داده شده که باعث تخلیه سریع تر و مصرف کمتر آب می باشد.

•نوع مخزن آب •

مخزن آب در توالت فرنگی ها به دو صورت جدا و سر هم می باشد بدین صورت که در توالت فرنگی های با مخزن جدا منبع آب توالت فرنگی و قسمت نشینمن گاه جداساخته می شود وسپس منبع با نشینمن گاه با پیچ و مهره به هم وصل می شوند و این نوع از توالت ها معمولا بعد از مدتی از قسمت اتصال دچار نشتی می شوند به همین دلیل اکثر توالت فرنگی های جدید تقریبا همه مخزن یک تکه دارند

اندازه آکس تخلیه

به اندازه فاصله از پشت فرنگی تا وسط لوله تخلیه فرنگی، آکس فرنگی می گویند. خوب پس ما قبل از خرید یک فرنگی باید بدانیم که توالت فرنگی با چه آکسی را باید بخریم. برای بدست آوردن این اندازه آکس در منزل می توانید با اندازه گیری فاصله دیوار تا وسط لوله فاضلابی که در کف سرویس برای فرنگی کار گذاشته شده به آکس  فرنگی که باید بخرید دست پیدا کنید.تصویر زیر گویای این مسئله است.

تصویر اندازه آکس توالت فرنگی

•درجه یا گرید•

یکی دیگر از مهمترین نکات در توالت فرنگی گرید های مختلف یک محصول است.و این که چه تفاوت های با هم دارند؟این سوالی است که معمولا پس از شنیدن نوع گرید محصول برای مصرف کننده پیش می آید البته اگر فروشنده درباره نوع گرید محصولش چیزی بگوید.

معمولا توالت های فرنگی در سه گرید تولید می شوند و گرید محصولات با توجه به لعاب چینی و جنس چینی محصول متفاوت می باشند و تقریبا برای خریدار از ظاهر محصولات قابل تشخیص نیستند